Create: pt., 10/11/2019 - 10:05
Author: planujzdrowie
„Biała Niedziela” w ZZOZ Wadowicach – wykład Planuj Zdrowie
 
„Biała Niedziela” zorganizowana przez Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach 6 października br. to kolejne wydarzenie, w którym Planuj Zdowie miało przyjemność uczestniczyć jako partner.
Podczas wydarzenia, którego hasłem była „Profilaktyka chorób cywilizacyjnych”, licznie przybyli mieszkańcy Wadowic i okolic skorzystali z bezpłatnych badań, a także konsultacji specjalistycznych.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wykład pt. „Zaplanuj swoje zdrowie, zacznij od profilaktyki”, który poprowadził Piotr Furmanek – założyciel portalu Planuj Zdrowie. Ze względu na dyskusję oraz liczne pytania uczestników, wykład został przedłużony.
Podczas spotkania zostały poruszone m.in. kwestie dotyczące tego, jakie wykonywać badania w ramach programów profilaktycznych, kto się powinien nimi zainteresować, jak zapobiegać by nie leczyć, a także jak samemu kontrolować swoje zdrowie.
Rozmawialiśmy również na temat znaczenia profilaktyki zdrowotnej w kontekście rozmowy z lekarzem rodzinnym i tego, że wystarczy zaledwie 60 sekund na to, aby podczas wizyty w gabinecie lekarskim lekarz POZ przekazał pacjentowi niezbędne informacje dotyczące bezpłatnych badań profilaktycznych oraz tego, że należy się regularnie badać.
Zgodnie z naszym postulatem, 60 sekund to również wystarczająca ilość czasu dla pacjenta, aby zapytać lekarza o to, jakie badania profilaktyczne powinien wykonywać ze względu na wiek, płeć czy obciążenie genetyczne.
Po naszym wykładzie odbyły się konsultacje lekarskie, których udzielała dr n. med. Dorota Piekaj-Stefańska, specjalista audiolog i foniatra.
Cieszymy się, że byliśmy częścią tego niezwykłego wydarzenia oraz po raz kolejny mieliśmy okazję porozmawiać na temat znaczenia profilaktyki zdrowotnej w życiu każdego człowieka.
„Biała Niedziela” w ZZOZ Wadowicach – wykład Planuj Zdrowie

 

„Biała Niedziela” w ZZOZ Wadowicach – wykład Planuj Zdrowie