Doktor n. med. Szymon Bednarek jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Po stażu rozpoczął pracę w Szpitalu Powiatowym w Chełmży, następnie w Klinice Medycyny Matczyno-Płodowej, Ginekologii i Neonatologii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

W międzyczasie związał się z Lecznicami Citomed w Toruniu, gdzie pracuje do tej pory, jako Koordynator Centrum Medycznego Nowa Ginekologia. Od 2018 roku pracuje również w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy. W 2013 roku uzyskał tytuł specjalisty położnictwa i ginekologii, w 2015 tytuł doktora nauk medycznych CM UMK. Posiada certyfikaty Sekcji Ultrasonograficznej PTG i Fetal Medicine Foundation wymagane do wykonywania badań prenatalnych. Jest także Członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników i International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology,

Na co dzień zajmuje się diagnostyką ultrasonograficzną wad płodu, patologią ciąży i leczeniem niepłodności partnerskiej.


mammografia, bezpłatne badania profilaktyczne
 

Rak piersi jest drugim zaraz po raku płuc najczęściej diagnozowanym rakiem na świecie, jednocześnie będąc najczęściej występującym rakiem wśród kobiet. Co roku notuje się ponad 16,5 tys.

Na pytanie, czy przyszli rodzice marzą o chłopcu, czy o dziewczynce najczęściej słyszymy odpowiedź „Wszystko jedno. Najważniejsze, żeby było zdrowe”.