Sposób na zdrowie - Ogranicz alkohol

Create: Sun, 08/11/2019 - 19:04
Author: planujzdrowie
 
Szacuje się, że 2 do 4 proc. wszystkich przypadków nowotworów spowodowanych jest pośrednio lub bezpośrednio przez alkohol.
Regularna picie alkoholu może być przyczyną nowotworów jamy ustnej, gardła, przełyku, krtani, wątroby, jelita grubego, piersi. Im więcej alkoholu spożywasz tym wyższe ryzyko rozwoju raka.
Z perspektywy profilaktyki nowotworowej nie ma bezpiecznej ilości alkoholu.

Sposób na zdrowie - Chroń się przed słońcem!

Create: Sun, 07/28/2019 - 19:47
Author: planujzdrowie
 
Nowotwory wynikające z narażenia na promieniowanie ultrafioletowe (pochodzenia naturalnego – promieniowanie słoneczne i sztucznego – łóżka opalające, solaria), są główną środowiskową przyczyną rozwoju nowotworów skóry. Rak skóry czerniak – jego najbardziej złośliwa forma – mimo że stanowi zaledwie 5% wszystkich przypadków, charakteryzuje się największą śmiertelnością.

#WYDARZENIE - Bellove - Soulbody: wystawa i kobiecy event

Create: Sun, 07/28/2019 - 19:27
Author: planujzdrowie
 
Mamy dla Was dobre wiadomości! Miło nam poinformować, że zostaliśmy partnerem wydarzenia organizowanego przez Bellove - Soulbody: wystawa i kobiecy event, które odbędzie się 17 sierpnia w kompleksie Tytano na Dolnych Młynów w Krakowie.
Wystawa portretów kobiet będzie okazją do spotkania z pełnymi inspiracji kobiet i ich pasji.

Dzień Ojca!

Create: Sun, 06/23/2019 - 11:45
Author: planujzdrowie
Dzień Ojca!
Ojcowie, to obok matek, najważniejsze osoby w życiu każdego człowieka. To właśnie ojcowie uczą swoje dzieci odwagi, dają pewność w życiu, kształtują charakter swoich dzieci, uczą wytrwałości i uporu w dążeniu do celu, aby te odnosiły sukcesy.

Profilaktyka ratuje życie!

Create: Tue, 06/18/2019 - 20:19
Author: planujzdrowie
 
Nowotwory złośliwe są druga przyczyną zgonów w Polsce, powodując śmierć ok. 100 tys. osób rocznie. Co roku notuje się ok. 160 tys. nowych zachorowań, a według prognoz liczba ta może w najbliższych 10 latach wzrosnąć do poziomu 185 tys.
Co ważne, jednej trzeciej zachorowań można byłoby zapobiec, stosując m.in.

Profilaktyka chorób odtytoniowych - Rak płuc

Create: Thu, 06/13/2019 - 19:57
Author: planujzdrowie
 
W krajach europejskich co piąty przypadek raka jest powodowany przez palenie papierosów. Średnio blisko 35 proc. wszystkich zgonów z powodu nowotworów można przypisać paleniu tytoniu.
Rak płuca zajmuje pierwsze miejsce pod względem zachorowalności i umieralności na nowotwory złośliwe na świecie.

Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi

Create: Tue, 05/28/2019 - 20:07
Author: planujzdrowie
 
Zachorowalność na nowotwory układu krwiotwórczego i chłonnego w ciągu ostatnich trzech dekad wzrosła ponad dwukrotnie. Według najnowszych danych w Polsce choruje ponad 100 tys. osób, a każdego roku diagnozę stawia się prawie sześciu tysiącom Polaków.
Wraz z wiekiem pacjentów obserwuje się wzrost zachorowalności na nowotwory układu krwiotwórczego i chłonnego - najwięcej zachorowań notuje się między 50. a 79.