Create: Thu, 05/02/2019 - 16:55
Author: planujzdrowie
mammografia, bezpłatne badania profilaktyczne
 

25%  - o tyle badanie mammograficzne może zmniejszyć ryzyko umieralności kobiet w Polsce z powodu raka piersi. Mammografia jest to proste, szybkie i bardzo ważne badanie! Jest  najbardziej czułym, specjalistycznym badaniem w walce z rakiem piersi. Pozwala wykryć nieprawidłowości na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

Rak piersi jest drugim zaraz po raku płuc najczęściej diagnozowanym rakiem na świecie, jednocześnie będąc najczęściej występującym rakiem wśród kobiet. Co roku notuje się ponad 16,5 tys. nowych zachorowań, a w ciągu najbliższych 10 lat liczba kobiet, które co roku zachorują, będzie rosła i przekroczy 20 tys.

Statystyki przerażają, jednak istnieje skuteczna metoda walki z rakiem – regularne badania profilaktyczne, oraz szybko postawiona diagnoza, dająca największe szanse na pełny powrót do zdrowia. W przypadku raka piersi najbardziej czułym i dokładnym badaniem diagnostycznym jest mammografia. Pozwala ona na wykrycie już drobnych zmian w tkance piersi i zdiagnozowanie choroby w niezwykle wczesnym stadium rozwoju.

 

Sprzęt - gwarancją bezpieczeństwa.

 

W Centrum Nowej Ginekologii Lecznic Citomed posiadamy cyfrowy mammograf, który gwarantuje naszym pacjentkom wysoką jakość obrazowania, w zdecydowanie krótszym czasie niż badania na „klasycznym” sprzęcie. Komfort badania jest dla nas priorytetem – dlatego badania wykonują wykwalifikowani technicy.

 

Przygotowanie do badania mammografii:

 

- na badanie należy zabrać ze sobą oryginał skierowania (jeśli badanie nie jest realizowane z programu NFZ);

- w dniu badania nie należy używać kosmetyków takich jak (dezodorant, mleczko do ciała, perfumy, puder w okolicy pach);

- należy przynieść wszystkie poprzednie wyniki USG i Mammografii;

- na badanie zaleca się ubrać wygodną bieliznę i luźne ubrania

 

Badanie mammograficzne normalnie wymaga skierowania od lekarza – wyjątkiem są programy profilaktyczne.

 

Program profilaktyczny 

 

Jesteśmy realizatorem programu finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki temu, możemy zaprosić na bezpłatną mammografię wszystkie Panie w wieku od 50 do 69 roku życia, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonały takiego badania w ramach NFZ. Nie wymagamy skierowania. 

Zapraszamy wszystkie Panie spełniające powyższe kryteria oraz resztę naszych pacjentów do poinformowania swoich: mam, babć, żon, koleżanek, o możliwości wykonania bezpłatnego badania, dzięki któremu o 25% mogą zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu raka piersi.

 

Szczegóły programu można uzyskać:

- w rejestracji ZDO,

- pod numerem telefonu: 56 658 44 77

- pod adresem e-mail: zdo [at] citomed.pl