Facebook Twitter

Eksperci o profilaktyce

Lek  med.  Marta Dyrcz-Soral  ukończyła studia medyczne w 1997 roku  na wydziale lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny).  Po odbyciu stażu podyplomowego rozpoczęła pracę  w Zakładzie Lecznictwa Ambulatoryjnego  oraz w oddziale nefrologii  szpitala  powiatowego w Chrzanowie, jako asystent.  W  2006  roku  uzyskała  tytuł  lekarza specjalisty chorób wewnętrznych. Obecnie  pracuje w Centrum Medycznym „IgaMed”  w Chrzanowie, jako  lekarz  internista. Od  2018  roku  zajmuje się  także leczeniem  nadwagi  i  otyłości  w ramach Ogólnopolskiego  Programu  Certyfikacji i Akredytacji  prowadzonego  przez Polskie Towarzystwo Badań  nad Otyłością.

Lubi  wypić  dobrą kawę,   poczytać  dobrą  książkę.
Wolny czas spędza na  górskich  szlakach.
Zajmuję się profilaktyką pierwotną chorób  układu  sercowo-naczyniowego, czyli jak  należy postępować, aby nie zachorować na:

  • otyłość, (która jest  chorobą  i  dlatego  należy ją konsekwentnie leczyć, a nie walczyć z nią  przez „całe życie”, która  powoduje  istotny wzrost ryzyka zachorowania  na  nowotwory)
  • nadciśnienie tętnicze
  • miażdżycę
  • chorobę wieńcową
  • cukrzycę i  stany  przedcukrzycowe
  • zaburzenia lipidowe.

Doktor n. med. Szymon Bednarek jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Po stażu rozpoczął pracę w Szpitalu Powiatowym w Chełmży, następnie w Klinice Medycyny Matczyno-Płodowej, Ginekologii i Neonatologii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

W międzyczasie związał się z Lecznicami Citomed w Toruniu, gdzie pracuje do tej pory, jako Koordynator Centrum Medycznego Nowa Ginekologia. Od 2018 roku pracuje również w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy. W 2013 roku uzyskał tytuł specjalisty położnictwa i ginekologii, w 2015 tytuł doktora nauk medycznych CM UMK. Posiada certyfikaty Sekcji Ultrasonograficznej PTG i Fetal Medicine Foundation wymagane do wykonywania badań prenatalnych. Jest także Członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników i International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology,

Na co dzień zajmuje się diagnostyką ultrasonograficzną wad płodu, patologią ciąży i leczeniem niepłodności partnerskiej.